Odważniki wzorcowe do 25kg
ważenie, kalibracja odważnikami, sprawdzanie wag, kontrola wagi

Odważniki wzorcowane ze świadectwem wzorcowania

25kg
Sprawdź swoją wagę!
 
Odważnik ze świadectwem do wzorcowania, legalizacji i kalibracji wag elektronicznych i mechanicznych
 
masa odważnika: 25kg
dokładność wzorca: 1g

Odważniki są skonstruowane w taki sposób, że można je stawiać jeden na drugim, dzięki temu zajmują mało miejsca i można je łatwo magazynować! 1000kg odważników zajmuje tylko 0,5 metra kwadratowego !

Odważnik może służyć do sprawdzania wag w dowolnym przedsiębiorstwie lub firmie. Jest to dokładny wzorzec masy zalecany przez Główny Urząd Miar do sprawdzania wszelkiego typu wag elektronicznych i mechanicznych. Duża dokładność wzorca zapewnia 100% pewność przy ocenie prawidłowości wskazań  wag. Za pomocą odważnika można łatwo i szybko sprawdzać czy wagi dobrze ważą !

Odważnik wzorcowany (wzorzec masy) ze świadectwem wzorcowania:
Odważnik może być używany jako wzorzec masy do sprawdzania i regulacji wag i innych przyrządów pomiarowych lub technologicznych. Nie może być używany do handlu jako odwaznik np. do wag szalkowych lub uchylnych. Świadectwo wzrcowania ma ważność bezterminową aż do uszkodzenia wzorca.
  + VAT =
      

zastosowanie: sprawdzanie poprawności wskazań wag w hurtowniach, dużych sklepach i zakładach produkcyjnych. Bardzo ważne w przypadku używania wag do sprzedaży różnych towarów. Źle ważąca waga może doprowadzić do dużych strat ! . Jeśli sprzedajecie Państwo dużo towarów na wagę warto wyposażyć swoją firmę w narzędzie do sprawdzania poprawności wskazań wag. Jedynym pewnym testem jest obciążenie wagi wzorcem masy, który waży dokładnie 25kg. Można stosować kilka wzorców (odważników) i obciążać wagi ich wielokrotnością np. 2 odważniki to 50kg, 20 odważników to 500kg itd. Okresowe sprawdzanie poprawności wskazań wag jest ważne dla każdej firmy, która stosuje wagi w szerokim zakresie. 

  

Odważnik posiada świadectwo wzorcowania wydane przez Urząd Miar. Spełnia wszystkie wymagania metrologiczne potrzebne do w/w zastosowań (ołowiana plomba legalizacyjna).

kontakt i zapytania : 023 654 24 99 (pn-pt w godz. 8-16)     lub (0693) 319 609  (pn-sob w godz. 9-16)   

sklep internetowy z odważnikami